Videod

II videosari: MEELELAHTUS KOOS LAPSEGA

 

I osa: Külaskäik koos lapsega – tülikas ja piinlik või kosutav ja rõõmus?

Külaskäik koos lapsega – millega arvestada?

KÜLASKÄIK KOOS VÄIKELAPSEGA võib olla nauditav ja tore kõikidele osapooltele. Samas võib see kujuneda ka vastuvõtjale ebameeldivaks ja lapsevanemale piinlikust tekitavaks. 3-minutilises videoklipis antakse pisut näpunäiteid selleks puhuks. Head kuulamist!Muudel laste kasvatamist puudutavatel teemadel leiate infot kodulehelt: www.mailapsed.ee.Kontakt: merike@mailapsed.ee või tel 56656684.

Posted by Mailapsed on Neljapäev, 16. august 2018

I videosari:  MIDA TEHA SIIS, KUI LAPS EI KUULA SINU SÕNA

I sarja video nr 1: Paar minutit mõtteid sellest, kuidas aidata oma laps paremale sõnakuulmisele. Head kuulamist!

Abiks lapsevanemale I: "Keelamise 3 etappi"

Alustame tänasest 5st videost koosneva sarjaga, mille on kokku pannud Mailapsed koolitaja ja nõustaja Merike Angerjärv. Esimene osa – "Keelamise 3 etappi" toob meieni Merikese soovitused, mida teha kui laps ei taha sõna kuulata ei esimese ega teise korraga. Tasub järele proovida oma armsa põngerja peal. Head kuulamist!

Posted by Mailapsed on Teisipäev, 12. juuni 2018

 

I sarja video nr 2: Paar minutit mõtteid sellest, kuidas abistada oma last toimetulekus negatiivsete emotsioonidega, mis kaasnevad lapse keelamisega. Head kuulamist!

Abiks lapsevanemale II: "Toimetulek lapse kurbusega"

Videosarja teises osas räägib Merike Angerjärv, mida lapsevanem saab oma lapse heaks teha, kui laps kurvastab. Kurvastamise põhjuseid on erinevaid. Samuti on mitmeid variante, kuidas last nendes olukordades abistada. Vaata videost praktilisi nõuandeid!

Posted by Mailapsed on Esmaspäev, 18. juuni 2018

 

1 sarja video nr 3: Teeme juttu sellest, kuidas aidata oma lapsel tajuda, et teda armastatakse, temast hoolitakse ja teda aidatakse vaatamata sellele, et tal ei lubata kõike teha, mis tal pähe tuleb. Head kuulamist!

Abiks lapsevanemale III: "Armastus ja hoolimine"

Lastevanematele ja õpetajatele suunatud videoseeria kolmandas osas räägib Mailapsed koolitaja Merike Angerjärv sellest, kuidas aidata lapsel tajuda seda, et ta on armastatud, temast hoolitakse ja teda aidatakse vaatamata sellele, et tal ei lubata kõike teha.

Posted by Mailapsed on Esmaspäev, 25. juuni 2018

 

I sarja video nr 4: Mõned mõtted sellest, kuidas aidata lapsel tähelepanu kõrvalejuhtimisega lõpetada ebasobiv käitumine või aidata tal kurbusest üle saada. Head kuulamist!

Abiks lapsevanemale IV: "Lapse tähelepanu kõrvalejuhtimine"

Videoseeria neljandas osas räägib Mailapsed koolitaja Merike Angerjärv, kuidas lapse tähelepanu kõrvalejuhtimisega lõpetada tema ebasobiv käitumine või aidata tal kurbusest üle saada. Head vaatamist ja järeleproovimist!

Posted by Mailapsed on Esmaspäev, 2. juuli 2018

 

I sarja viimane video, nr 5: Kuidas aidata kaasa lapse tahetjõu ja enesedistsipliini arengule. Head kuulamist!

Abiks lapsevanemale III: "Lapse tahtejõu ja enesedistsipliini kujunemine"

Kuidas laps paremini sõna kuulaks? Videoseerias lastevanematele ja õpetajatele oleme jõudnud viienda osani. Mailapsed koolitaja Merike Angerjärv räägib sellest, kuidas olla toeks lapsele, et tal tekiks enesedistsipliin, et ta juba ise reguleeriks enda käitumist, oleks tahtejõuline ja kannatlik. Toome välja 6 aspekti, head kuulamist!

Posted by Mailapsed on Esmaspäev, 9. juuli 2018